15 września 2021

Staw w pobliżu Morza Martwego przybrał dziwną, różową barwę. Mówi się o biblijnych plagach

(fot. Twitter)

Staw w pobliżu Morza Martwego przybrał różowy kolor. Naukowcy zastanawiają się nad przyczynami tego zjawiska, a mieszkańcy Jordanii zwracają uwagę na podobieństwo do jednej z plag egipskich.

Staw znajduje się w pobliżu wschodniego wybrzeża Morza Martwego. Woda przybrała silny, różowy kolor. Naukowcy i urzędnicy odpowiedzialni za rolnictwo uważają, że mogły to spowodować bakterie i krasnorosty, które zmieniają barwę pod wpływem światła. Nie wiedzą póki co, dlaczego to zmiany koloru doszło jedynie w jednym ze stawów. Inne wyjaśnienie wskazuje na obecność tlenku żelaza w stawie, choć nie wiadomo, skąd miałby się w nim pojawić.

W internecie nie brakuje komentarzy odwołujących się do wydarzeń opisanych w Biblii. W regionie, w którym znajduje się zaróżowiony staw, znajdowały się zniszczone przez Pana miasta Sodoma i Gomora, na co zwraca uwagę wiele osób. Inni przypominają, że jedną z plag egipskich była zamiana wód Nilu w krew.

Źródło: TVP Info

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(25)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy