26 lutego 2019

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie będą spotkaniem międzyreligijnym?

(Fot. Pixabay)

Przewodniczący Komisji Episkopatu Portugalii ds. Świeckich i Rodziny biskup Joaquim Mendes wyznał, że chciałby aby najbliższe Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2022 roku, były spotkaniem, na które zaproszeni zostaną nie tylko młodzi katolicy, ale też przedstawiciele „innych kościołów” i religii, a także młodzi niewierzący.

 

Chcemy zaprosić do uczestnictwa nie tylko młodzież katolicką, ale też niewierzących i przedstawicieli innych wyznań. To wydarzenie o uniwersalnym, ekumenicznym i międzyreligijnym wymiarze – mówił biskup Mendes w rozmowie z portugalską agencją informacyjną Ecclesia. 

Hierarcha odwołał się przy tym do swoich doświadczeń ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie, podczas których w przyjęcie pielgrzymów zaangażowali się także przedstawiciele wspólnot żydowskich, muzułmańskich i buddyjskich. Podkreślił też, że przygotowując to spotkanie chce nie tyko kierować się wytycznymi z Watykanu, ale też słuchać głosu młodzieży.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie