9 października 2021

Święta Panno nad pannami – módl się za nami!

Charakterystyczną cechą polskiego katolicyzmu jest pobożność Maryjna, która w znacznym stopniu kształtował religijność w Polsce. Wiek XIX, okres zaborów, wzbogacił polską Maryjność o element patriotyczny i niepodległościowy. Wówczas Jasna Góra, mimo nieistnienia państwa, pozostawała nadal jego stolicą, gdzie rezydowała Królowa, której nikt nie zdołał zdetronizować.

Nie da się zaprzeczyć, że katolicyzm w Polsce charakteryzuje się ogromną pobożnością Maryjną. Aby jednak zrozumieć, dlaczego kult Matki Jezusa Chrystusa zadomowił się w naszej tradycji tak mocno, warto zapoznać się z historiami związanymi z Maryją i naszą Ojczyzną. Ułatwi to z pewnością książką „Za przyczyną Maryi II”, jaka ukazała się za sprawą Wydawnictwa 3DOM. Jest to znakomita pozycja dla każdego katolika i patrioty!

Zgłębiając historię naszego kraju, niejednokrotnie można się bowiem spotkać z interwencjami Bożej Rodzicielki. Powyższe dzieło obrazuje, w jaki sposób Matka Boża pomagała naszym przodkom i jak wiele dzięki Jej wstawiennictwu zawdzięcza nasz kraj. Opisane w pozycji wydarzenia tyczą się jednak nie tylko interwencji Maryi, ale również kar, które wymierzała Ona względem grzeszników. Historie, które można przeczytać w książce, zaczerpnięto z wydawanego niegdyś miesięcznika „Róża duchowna”.

Skoro już mowa o wszystkich darach, jakie otrzymujemy od Matki Bożej, nie wolno zapominać także o tym, co my możemy uczynić wobec Niej. W jaki sposób możemy oddać Jej należyty szacunek? Przede wszystkim poprzez Modlitwę Różańcową. Odmawiając jej cząstkę każdego dnia, zgłębiajmy po kolei sens każdej z Tajemnic – tym samym Różaniec umożliwia nam w niesamowity sposób zbliżyć się do naszej Wspomożycielki.

Wyraźmy wdzięczność za wstawiennictwa, jakich doświadczali nasi przodkowie i których sami – często nieświadomie – doświadczamy każdego dnia. Niesamowita pozycja, która przybliża nas do Bożej Rodzicielki dostępna jest już w sprzedaży. 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez