5 maja 2012

Syria: eksplozje w Aleppo i Damaszku. Są zabici i ranni

(fot. UPI/BIGPICTURESPHOTO.COM/FORUM)

Mimo obowiązującego zawieszenia broni między rebeliantami a siłami wiernymi prezydentowi Assadowi w Syrii wciąż giną ludzie. W Aleppo eksplodująca bomba zabiła pięć osób. Do aktów przemocy doszło też w Damaszku.

W Aleppo ładunek wybuchowy podłożony na ulicy, eksplodował akurat w momencie, gdy obok przejeżdżał autobus. Aleppo to drugie co do wielkości miasto w Syrii. Położone jest  w północno-zachodniej części kraju, około 50 km od granicy z Turcją. Mieszka w nim prawie 2 mln ludzi.

 

Dwie bomby eksplodowały w Damaszku. Na jednej z głównych ulic miasta w wyniku wybuchu dziewięć samochodów zostało całkowicie zniszczonych. Z okien sąsiadujących z miejscem eksplozji budynków powypadały szyby. Przyczyna drugiej eksplozji nie jest znana. Nie ma informacji o ofiarach. Syryjska opozycja twierdzi, że wybuchy są dziełem służb bezpieczeństwa, które chcą odstraszyć ludzi od udziału w pogrzebach osób zabitych we wczorajszych starciach. Jak podają syryjskie organizacje obrońców praw człowieka, władze otworzyły ogień do mieszkańców, obecnie zatrzymują ludzi oraz przeszukują mieszkania.

 

 

Źródło: bbc.co.uk

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie