18 kwietnia 2021

Dzwon „Głos Nienarodzonych” od południa do godziny 21:00 bił w niedzielę na szczecińskich Jasnych Błoniach, przy pomniku św. Jana Pawła II. Poprzez obecność i uderzenie w dzwon wielu mieszkańców miasta zamanifestowało swoją postawę pro life, czyli za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Akcję pod hasłem „Usłysz” zorganizowała Fundacja Małych Stópek, zamiast corocznego Marszu dla Życia, w tym roku odwołanego z powodu reżimu sanitarnego.

 

Wydarzenie ma charakter symboliczny, ale niezwykle wymowny. Mamy nadzieję, że ten dzwon obudzi wiele sumień – podkreślała Anna Piotrowska z Fundacji Małych Stópek.

 

W ubiegłym roku papież Franciszek pobłogosławił dzwon i podkreślał, że ma przypominać o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. – Franciszek wyraził wtedy nadzieję, że będzie on budził sumienia, dla obrony nienarodzonych – dodaje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

 

Ludzie są teraz przeciw. Nie wiem dlaczego. My jesteśmy za życiem. Trzeba budzić ludzkie sumienia i mam nadzieję, że ten dzwon je obudzi – mówi mieszkaniec Szczecina, który przyszedł na Jasne Błonia z rodziną, by wziąć udział w akcji.

 

Marsz dla Życia w tradycyjnej formie nie odbywa się drugi rok z rzędu, ze względu na obostrzenia epidemiczne. Tym razem organizatorzy przygotowali akcję „Usłysz” i jak sami przyznają, zainteresowanie przeszło ich oczekiwania, bo kolejka do dzwonu ustawiała się przez wiele godzin.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(19)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy