8 maja 2021

Komisja Europejska już wie, że masowe szczepienia będą prowadzone co najmniej do 2023 roku. Właśnie zatwierdziła umowę z koncernami Pfizer/BioNTech na kolejne, olbrzymie dostawy preparatów przeciwko Covid-19.

 

„KE zatwierdziła nową umowę z BioNtech i Pfizer na dostawy do Unii szczepionek przeciw COVID-19. Przewiduje ona zakup 900 milionów dawek z możliwością dokupienia kolejnych 900 milionów. Poinformowała o tym przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen” – czytamy na portalu Polskiego Radia 24.

Porozumienie obejmuje wytworzenie preparatów oraz „niezbędnych komponentów”. O skali umowy świadczy fakt, że dotychczas podpisane kontrakty z producentem zastrzyku o nazwie Comirnaty łącznie przewidują dostarczenie do państw Unii Europejskiej 600 milionów dawek.

Komisarz zapowiedziała, że władze Unii szykują obecnie kolejny etap odpowiedzi na tzw. pandemię. Polegać ona będzie między innymi na serwowaniu mieszkańcom UE „dawek przypominających” oraz „wyszczepianiu” dzieci i młodzieży.

 

Źródło: Polskie Radio 24, Twitter

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(20)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy