18 maja 2021

Szczepionki, testy, maseczki. Epidemiolog o koronawirusie jako „interesie tysiąclecia”

(pixabay.com)

- Zyski, jakie czerpią firmy ze sprzedaży szczepionek, nic nie wartych testów, masek zaśmiecających środowisko i wszystkiego, co wiąże się z medialną otoczką, są niebywałe – ocenił na antenie Radia Maryja dr Zbigniew Hałat, epidemiolog.

Ekspert zauważył, że działanie firm farmaceutycznych jakie obserwujemy, to pomysł biznesowy. Wskazał tu na wypowiedzi szefostwa Pfizera, w których mowa jest o tym, że po sześciu tygodniach sprzeda nową szczepionkę na nowy szczep koronawirusa. -Teraz szukamy nowych szczepów. To pomysł biznesowy. Jeżeli odporność poszczepienna jest krótkotrwała i szuka się przyczyny w nowym szczepie, wtedy mamy komplet argumentów na rzecz kupowania nowych szczepionek – zauważył.

Na razie społeczeństwo poddaje się takiemu działaniu, nie bacząc na straty ludzkie i finansowe. Wskazał tu na wstrzymanie leczenia wielu chorób, pozostawiania dzieci bez pomocy, także z problemami psychiatrycznymi związanymi z lockdownem. – To sytuacja, która wymaga spokojnego rozpatrzenia pojedynczych elementów, przedyskutowania zasadności podjętych decyzji, natychmiastowego wycofania się z działań szkodliwych społecznie – ocenił.

Wesprzyj nas już teraz!

Jak mówił epidemiolog, celem medycyny „nie jest uratowanie człowieka od jednego zakażenia i skazanie go na śmierć z powodu znanych i uleczalnych chorób”. Uznał też, że powtarzanie informacji, że coś nam grozi, bo pojawia się nowy szczep bez dowodów na to, jest śmieszne i służy tylko tworzeniu atmosfery strachu. Ale nie tylko. Jest to bowiem pretekst do wydawania publicznych środków i zadłużania państwa na produkty, które „nadal nie mają ustalonej efektywności”. - Od samego początku wiemy, że preparaty mają złagodzić przebieg choroby, a nie uchronić przed zakażeniem – zauważył.

Ekspert krytykował też nakładane rygory koronawirusowe, pozbawione logiki i podparte „telewizyjnymi ekspertami”. Tymczasem zamknięcie służby zdrowia kosztowało życie ok. 100 tys. nieleczonych pacjentów. Dr Hałat odpierał też sugestie mówiące, że zamknięcie powodowało zapobieganie wielu zgonom w wyniku Covid-19. – Wnioskuję, żeby przeprowadzić badania dokumentacji lekarskiej, (…) żeby sprawdzić losy pacjentów, którzy zmarli [w czasie epidemii – red.], sprawdzić wszystkie ścieżki, porównać z zarządzeniami prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, z rozporządzeniami ministra zdrowia, ustawami. Po tym zobaczymy, co faktycznie było powodem czyjejś śmierci – mówił.

Jak dodał, dziś realizowany jest plan Światowego Forum Ekonomicznego zakładający masowe szczepienia. I temu celowi służył lockdown, paraliż służby zdrowie, a obecnie ograniczenia dla niezaszczepionych. Jak ocenił – mając na uwadze dalekosiężne skutki – wszystko idzie na oślep, zaś działania te można nazwać „eksperymentem zbrodniczym z uwagi na masę i bezrefleksyjne podejście do bezpieczeństwa osób jemu poddawanych”. Dr Hałat ocenił, że „od samego początku pokazuje to, że jest to interes tysiąclecia”.

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie