29 stycznia 2018

Szef Gabinetu Prezydenta Dudy o atakach na zakaz stosowania terminu „polskie obozy śmierci”

(Krzysztof Szczerski. By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons)

Trwa nagonka na nasz kraj! Międzynarodowe środowiska żydowskie zaatakowały Polskę z powodu nowelizacji ustawy o IPN – chociaż nijak nie uderza ona w oficjalne interesy Izraela. Przewiduje bowiem kary za posługiwanie się fałszywym i szkalującym naszych przodków terminem „polskie obozy śmierci”. Teraz głos w sprawie zabrał profesor Krzysztof Szczerski.

 

W stanowisku Kancelarii Prezydenta RP czytamy, że z wyrażeniem precyzyjnej opinii na temat ustawy Andrzej Duda wstrzyma się do czasu nadania jej ostatecznego kształtu. Jednak już teraz ośrodek prezydencki postanowił odnieść się do antypolskiej kampanii.

 

Szef Gabinetu Prezydenta RP w tekście opublikowanym w serwisie prezydent.pl zauważa, że ustawa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ludzi zatroskanych o prawdę na temat Holokaustu, bowiem „celem ustawy jest zapobieganie kłamstwom i fałszywym oskarżeniom skierowanym w stronę Narodu i Państwa Polskiego, o czym mówi wprost przepis projektowanej ustawy”.

 

„Poszukiwanie i dokumentowanie prawdy oraz ściganie i piętnowanie kłamstwa, to działania zbieżne i mające ten sam cel. Mamy wspólne, polsko-żydowskie ważne osiągnięcia w tej kwestii, jak choćby nadanie przez UNESCO właściwej historycznie nazwy Niemieckiemu Nazistowskiemu Obozowi Koncentracyjnemu i Zagłady Auschwitz-Birkenau. Działaliśmy w tej sprawie razem i razem osiągnęliśmy potwierdzenie tej prawdy. Dlatego dzisiaj każdy, kto używa dla tego i innych obozów kłamliwego terminu polski obóz śmierci nie tylko bezcześci pamięć jego ofiar, ale także zatruwa świadomość kłamstwem, co powinno być piętnowane i karane. Jednocześnie każdy, kogo osobista pamięć lub badania historyczne zawierają prawdę o zbrodniach i zachowaniach niegodnych, jakie miały w przeszłości miejsce z udziałem Polaków, ma pełne prawo do tej prawdy” – pisze Krzysztof Szczerski wyrażając jednocześnie smutek w powodu międzynarodowych i krajowych ataków na ustawę.

 

„Ubolewamy, że krytyczne głosy dotyczące projektowanej ustawy  pojawiły się w kraju i za granicą w dniu obchodów 73. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau, które miały miejsce w obecności ocalałych więźniów tego niemieckiego obozu, w tym Polaków i Żydów, gdyż szczególnie niektóre z ich treści i formy nie służyły spokojnemu wyjaśnieniu sytuacji, a jedynie wzbudziły niepotrzebne, emocjonalne reakcje” – stwierdza Szef Gabinetu Prezydenta RP apelując do wszystkich zabierających głos w sprawie o „dyscyplinę intelektualną” i wspólną troskę o wyjaśnienie właściwych intencji ustawy.

 

 

Źródło: prezydent.pl

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie