30 marca 2018

Szef klubu PO: w obecnej kadencji jesteśmy za „kompromisem aborcyjnym”, ale… świat się zmienia

(fot. Krystian Maj/FORUM)

PO nie poprze projektów Nowoczesnej w sprawie liberalizacji prawa aborcyjnego – powiedział w piątek na antenie Radia ZET szef klubu PO Sławomir Neumann.

 

Polityka zapowiedział, że największa partia opozycyjna zrobi wszystko, co w jej mocy, aby w obecnej kadencji Sejmu nie zostały zmienione przepisy zawarte w tzw. kompromisie aborcyjnym z 1993 roku. – Będziemy starali się robić wszystko, żeby w tym Sejmie nie naruszono kompromisu aborcyjnego – podkreślił.

 

Szef klubu PO zaznaczył, że jego ugrupowanie nie poprze żadnego z dwóch projektów zgłoszonych przez Nowoczesną, ponieważ „Platforma od zawsze była za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego”. Zapytany, czy takie stanowisko będzie utrzymane w kolejnych latach, odpowiedział: „świat się zmienia”.

 

Ile prawdy jest w tych słowach widać w sejmowych głosowaniach z 10 stycznia 2018 roku. Wtedy to odbyły się pierwsze czytania dwóch obywatelskich projektów: „Zatrzymaj Aborcję” oraz „Ratujmy Kobiety”. Zdecydowana większość polityków PO – rzekomych zwolenników „kompromisu aborcyjnego” – zagłosowała za odrzuceniem projektu zakazującego aborcji eugenicznej oraz za dalszym procedowaniem projektu zakładającego wprowadzenie „aborcji na życzenie” i karanie więzieniem obrońców życia.

 

W ocenie Neumanna, obecny Sejm „może tylko zaostrzyć” przepisy dotyczące aborcji. Polityk wierzy jednak, że „za dwa lata będzie inny parlament”. – Jaki będzie układ sił, zobaczymy. Wiele rozwiązań, które są ideologicznymi, wydają się lewicowe, na świecie, w Europie wprowadzają partie chadeckie, wcale nie lewicowe. One są bardziej predysponowane do tego, aby wprowadzać rozwiązania, które są akceptowalne dla szerszej grupy społecznej – mówił szef klubu PO.

 

Źródło: interia.pl

TK

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie