27 kwietnia 2021

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała, że podróżni ze Stanów Zjednoczonych będą mogli odwiedzić kraje Unii Europejskiej tylko wówczas, gdy przedstawią świadectwo zaszczepienia.

O ile mi wiadomo, Amerykanie używają szczepionek zaaprobowanych przez Europejską Agencję Leków. To pozwoli im na swobodę przyjeżdżania i poruszania się po Unii Europejskiej – powiedziała w rozmowie z New York Timesem. – Jedno jest pewne: wszystkie 27 państw członkowskich będzie bezwarunkowo akceptować wszystkich tych, którzy są zaszczepieni preparatami zatwierdzonymi przez Agencję – dodała.

Szefowa KE powiedziała też, że wpuszczanie do Europy jedynie zaszczepionych ma służyć między innymi ograniczeniu ogólnej liczby podróżnych przybywających do UE; nie jest jednak wykluczone, że obowiązywać będą inne jeszcze restrykcje, w zależności od konkretnej sytuacji epidemiologicznej.

Słowa Ursuli von der Leyen wpisują się w szerszą strategię Komisji Europejskiej promowania unijnych zielonych certyfikatów szczepień. Certyfikaty te, elektroniczne albo papierowe, miałyby wejść w Unii Europejskiej do użycia w czerwcu; mogłyby służyć nie tylko jako przepustka przy przekraczaniu granic, ale również umożliwiać korzystanie z szeregu usług. Jednak o konkretnych uprawnieniach zaszczepionych decydować będzie nie Bruksela, ale poszczególne państwa członkowskie UE.

Źródło: lifesitenews.com

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(18)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy