3 października 2021

Szkocja i „tęczowy” program nauczania. Szkoła będzie uczyć o wkładzie LGBTQ+ w historię i kulturę

(pixabay.com)

Szkocja bierze się za „tęczową” edukację w szkołach. Promocja wśród uczniów środowisk i ludzi z kręgu LGBTQ+ ma wpłynąć na zwiększenie poziomu akceptacji dla osób z zaburzeniami własnej seksualności i zatrzymać „homofobiczne nastroje”. I jak to bywa w tego rodzaju pomysłach, pierwszą ofiarą jest zdrowy rozsądek.

Zamiast uczyć dzieci szacunku dla każdego człowieka, Szkocja podpierając się inklinacjami chrześcijańskimi, chce wtłaczać młodym ludziom w głowy, że to preferencje seksualne nas definiują, zaś perwersje innych należy bezwzględnie zaakceptować. W taki oto sposób zniknąć mają w społeczeństwie homofobiczne nastroje. Badania prowadzone w Wielkiej Brytanii mają bowiem świadczyć o tym, że młodzież LGBTQ+ jest dwukrotnie bardziej narażona na przemoc niż jej heteroseksualni koledzy i koleżanki.

Tak oto Szkocja, jako pierwsza na świecie, wprowadzi program nauczania zawierający informacje o osobach LGBTQ+ oraz ich wkładzie w historię i kulturę. Już stworzona została dedykowana platforma e-lerningowa dla nauczycieli, gdzie mogą się dokształcić z „tolerancji”. Znajdują się tam informacje o osobach LGBTQ+ oraz gotowe scenariusze zajęć.

Wesprzyj nas już teraz!

Sposobów na przekazywanie dzieciom „tęczowej” propagandy jest wiele. Od ćwiczeń z antydyskryminacji począwszy, przez zadania matematyczne z homowątkiem w tle (vide zadanie o kupowaniu kartki na Dzień Ojca dla swoich… ojców), na prawie uczniów do wyboru łazienki wedle uznania własnej płci kończąc.

Co ciekawe, jeszcze w 2019 roku postulator wprowadzenia do szkół tego rodzaju edukacji, niejaki Liam Stevenson, przekonywał, że to działania „bardzo chrześcijańskie”, a chodzi w nich o szacunek, dbanie o siebie nawzajem i kształtowanie młodych, zdrowych ludzi.

Choć sam program daleki jest od zdrowego rozsądku i skupia się na promocji postulatów środowisk LGBTQ+, Szkocja najpewniej nie pozostanie samotna w swojej politpoprawności. Chęć do wdrażania podobnego programu już zgłaszała Walia, a od 2022 roku, kraj ten rozpocznie wdrażanie edukacji seksualnej, oczywiście poszerzonej o wątki LGBTQ+.

Źródło: vouge.pl, dorzeczy.pl

MA

Co jeszcze w Szkocji słychać? Przeczytaj:

Barbarzyństwo. Rząd Szkocji zalecił deprawację 4-latków, ukrywanie praktyk przed rodzicami

Szkocja: krytyka gender już niedługo może być przestępstwem

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez