28 sierpnia 2012

Szokujące dane o aborcji wśród brytyjskich nastolatek

(Fot. A. Zachwieja/pro-life.pl)

Brytyjski dziennik „The Telegraph” opublikował ujawnione niedawno dane dotyczące aborcji wśród nastolatek w Wielkiej Brytanii w 2010 r. Jest to ostatni rok, z którego dostępne są takie dane. Aborcji poddało się wówczas 38 269 nastolatek.

 

Dla trzech z nich była to już przynajmniej siódma aborcja. Dane National Health Service mówią o dwóch kolejnych nastolatkach, które przeprowadziły aborcję siedem razy. Ponadto cztery nastolatki poddały się aborcji po raz szósty.14 nastolatek dokonało w 2010 r. swojej piątej aborcji; 57 – czwartej, a 485 dziewcząt w wieku 19 lat lub młodszych dopuściły się aborcji po raz trzeci.

Aż dla 5300 nastolatek, które w 2010 r. dokonały aborcji nie było to już pierwsze pozbawienie życia nienarodzonego. Rebecca Mallinson z Sojuszu ProLife stwierdziła, że „jest coś poważnie nie w porządku z krajem, w którym nastolatki dokonują choćby jedną aborcję, nie mówiąc już o tak częstym przerywaniu ciąży”.

Zawodzimy tych młodych ludzi w przerażający sposób. Szykujemy sobie poważne problemy ze zdrowiem seksualnym w przyszłości. Chodzi tu zarówno o problem chorób przenoszonych drogą płciową, jak i o szkodliwe skutki, jakie wielokrotne aborcje mogą mieć na przyszłą płodność – powiedziała Mallinson.

 

Chociaż sami zwolennicy legalizacji aborcji zgadzają się, że jest ona poważną kwestią, która powinna być poprzedzona namysłem, to w przypadku brytyjskich nastolatek mamy do czynienia z decyzjami wynikającymi z niedojrzałości. Jak powiedział rzecznik Departamentu Zdrowia „aborcja może być bardzo trudnym i traumatycznym doświadczeniem”.

Aborcja jest problemem nie tylko nastolatek. Wszystkich (niezależnie od wieku kobiet) aborcji w Wielkiej Brytanii było oficjalnie aż 189 574 w 2010r. Oznacza to wzrost o 0,3 proc. w stosunku do 2009 r. (gdy ciążę usuwano 189 100 razy). Jest to jednak mniej niż w 2008 r., kiedy to zarejestrowano 195 296 przypadków zabicia nienarodzonych.

 

 

Źródło:  telegraph.co.uk

Marcin Jendrzejczak

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie