13 grudnia 2012

Po raz pierwszy od lat 60-tych XX wieku, w diecezji sztokholmskiej uroczyście celebrowano Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Najświętszą ofiarę celebrował ks. prał. Michael Schmitz, wikariusz generalny Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana.

 

Liturgia sprawowana była w kościele Marie bebådelse, należącym dawniej do dominikanów. Wygłoszone kazanie poświęcone było św. Klemensowi Rzymskiemu. W trakcie oficjalnej wizyty ks. prał. Schmitz nawiedził także relikwie św. Eryka, króla-męczennika i patrona Szwecji i wygłosił także konferencję o tajemnicy wieczności.

 

Apostolat Instytutu realizowany jest w Sztokholmie oraz raz w Lund, gdzie Mszę „trydencką” sprawuje także kapłan diecezjalny. Ks. Kan. Marcus Künkel ICRSS od siedmiu lat prowadzi posługę na zaproszenie lokalnego biskupa, który powierzył temu stowarzyszeniu życia apostolskiego celebrowanie liturgii według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego.

 

 

źródło: rorate-caeli.blogspot.com

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie