13 czerwca 2019

Szwedzka gmina zabroniła urzędnikom modlitwy. Poszło o utrudnianie pracy

(źródło: pixabay.com)

Gmina Bromolla w Szwecji wprowadziła zakaz modlenia się w godzinach pracy.  Modlitwy zabroniono miejskim urzędnikom oraz pracownikom gminnych przedsiębiorstw.

 

Zakaz modlitwy w jednostkach samorządu przegłosowano podczas sesji rady w formie  uchwały. Autorem uchwały jest Eric Berntsson, przewodniczący rady szwedzkiej gminy Bromolla w dystrykcie Skania. Należy on do liberalnej partii Szwedzcy Demokraci. „Dzięki zakazowi, osoby modlące się w miejscu pracy, przestaną utrudniać pozostałym pracownikom wykonywania obowiązków” – uzasadniał przyjęcie uchwały  Berntsson. Twierdzi on również, że zakaz modlitwy wprowadzono, aby nie „denerwować” pracowników, którzy nie tolerują manifestacji wiary czynionej przez inne osoby.

 

Uchwała zabrania modlitwy wyznawcom wszystkich religii. Nie precyzuje jednak jaki akt wiary należy uznać za modlitwę, a który nie. W przyjętej uchwale nie podano też jaki rodzaj kary zostanie wymierzony osobom, łamiącej zakaz oddawania czci Bogu. Nie wiadomo jeszcze czy uchwała nie zostanie zaskarżona do sądu administracyjnego, gdyż szwedzki kodeks pracy, pozwala zabronić modlitwy w miejscu pracy jedynie w przypadku, kiedy praktyki religijne całkowicie uniemożliwiają wykonywanie obowiązków.

 

Źródło: radioszczecin.pl

AB

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie