8 października 2019

„Tęczowy piątek” w stołecznym LO. Rada rodziców „za”, a rodzice mówią, że o niczym nie wiedzieli

(źródło: pixabay.com)

Tęczowy piątek znalazł się w programie warszawskiego liceum. Wbrew woli większości rodziców, których – jak się okazuje – nie chroni prawo oświatowe” – alarmuje „Nasz Dziennik”. Chodzi o XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego. Decyzję w sprawie podjęła rada rodziców.

 

Rodzice podnoszą główny zarzut, że odbywa się to bez poinformowania, że doszło do wpisania organizacji „tęczowego piątku” do programu profilaktyczno-wychowawczego – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” jeden z rodziców. – Uczyniła to rada rodziców. Nie było to wcześniej konsultowane wśród nas. Dopiero teraz się o tym dowiadujemy. Zdecydowana większość rodziców jest albo przeciwna, albo nie chce zajmować stanowiska – dodaje.

 

Uchwalanie programu profilaktyczno-wychowawczego to kompetencja rady rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną, tak to jest uregulowane w przepisach oświatowych – wyjaśnia nam rzecznik prasowy warszawskiego kuratorium oświaty Andrzej Kulmatycki. – Jeżeli te przepisy prawa oświatowego nie są zachowane, to oczywiście podlega to naszemu nadzorowi, jeżeli np. ten program nie byłby właściwie uchwalony. Jeżeli dotrze do nas informacja wskazująca na nieprawidłowości, to będziemy to wyjaśniać – dodaje.

 

Do sprawy odniósł się warszawski radny PiS Patryk Górski. – Jestem całkowicie przeciwny uczeniu ideologii LGBT dzieci w szkołach. To indoktrynacja. Martwi mnie to, że obecny prezydent Rafał Trzaskowski wydał już na organizacje wspierające i promujące LGBT ok. 840 tys. zł. Niepokoi mnie to, że tego typu ideologie, jak nie odgórnie, jak nie prezydent Trzaskowski, to oddolnie są wpychane do szkół. Są to karygodne i niedopuszczalne działania – podkreśla polityk.

 

 

Źródło: naszdziennik.pl

TK

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie