16 maja 2021

Ten lek może pokonać koronawirusa. Naukowcy opublikowali wyniki badań

(pixabay.com)

Lek przeciwpasożytniczy i przeciwtrądzikowy – iwermektyna – to zdaniem naukowców preparat, który może szybko zakończyć epidemię koronawirusa. Opublikowane wyniki badań wskazują, że lek znacząco zmniejsza ryzyko zachorowalności na Covid-19 oraz obniża ryzyko śmierci chorego.

Opracowanie ekspertów z FLCCC Alliance zostało opublikowane w „American Journal of Therapeutics”. To zbiór informacji na temat badań klinicznych, in vitro, testów na zwierzętach oraz na ludziach leku. „Metaanaliza” została wykonana w tzw. złotym standardzie, a jej wyniki, jak mówi szef zespołu, dr Pierre Kory, jasno wskazują, że „iwermektyna może zakończyć tę pandemię”.

Badania wykazały wysoką skuteczność leku zarówno w zmniejszaniu ryzyka zakażenia, jak i obniżaniu śmiertelności spowodowanej wirus. Co więcej, dane wskazują, że preparat podawany doustnie jest skuteczny we wszystkich fazach Covid-19.

Analiza objęła 27 badań kontrolowanych, ponad połowa z nich była realizowana wedle standardów preferowanych przez WHO, Narodowe Instytuty Zdrowia Stanów Zjednoczonych oraz Europejską Agencję Leków.

To nie pierwszy sygnał na temat skuteczności leku w leczeniu Covid-19. Wcześniej jednak EAL uznała, że brak jest dowodów na skuteczność preparatu i nie można go wdrożyć do praktyki klinicznej.

Eksperci zaapelowali do organów zdrowia publicznego i lekarzy, by występowali z żądaniami włączenia iwermektyny do standardów opieki. Lek już zatwierdziły Republika Południowej Afryki, Zimbabwe, Słowacja, Czechy, Meksyk oraz Indie.

Źródło: tvp.info

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(23)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy