29 sierpnia 2016

To nie była bomba. Śledztwo w sprawie wybuchu w brukselskim Instytucie Kryminologii

(By bert76 16:57, 20 August 2006 (UTC) (Own work))

Rzecznik belgijskiej prokuratury potwierdziła aresztowanie pięciu osób znajdujących się w pobliżu Instytutu Kryminologii w czasie wybuchu, do którego doszło w nocy. Prawdopodobnie chodziło o zniszczenie śladów bliżej jeszcze nieokreślonego przestępstwa.

 

W nocy doszło do eksplozji w Narodowym Instytucie Kryminologii położonym w północnej części stolicy Belgi. Najpierw około 2:30 samochód – taranując barierki – wjechał na teren posesji, na której mieści się instytut. Potem wewnątrz budynku doszło do wybuchu.

 

Według wstępnych ustaleń w wyniku wybuchu nikt nie ucierpiał, a w instytucie w czasie zdarzenia nie przebywała żadna osoba.

W instytucie analizowane są ślady pozostawione przez podejrzanych o dokonanie przestępstwa: krew, broń, naboje, narkotyki itp. Tym tropem podążyli śledczy. Jak ujawniła rzecznik belgijskiej prokuratury, sprawcom prawdopodobnie chodziło o zniszczenie właśnie tego typu śladów.

 

W tym wypadku sprawcy nie chcieli nikogo zabić. Zależało im na zniszczeniu laboratorium – zauważają komentatorzy.

 

 

Źródło: rmf24.pl

luk

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie