7 stycznia 2019

To próba wywołania wojny religijnej w Polsce! Jacek Sasin o propozycji „rozdziału państwa od Kościoła”

(źródło: twitter.com / Jacek Sasin)

Jest to próba wywołania wojny religijnej w Polsce – tymi słowami Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów skomentował w programie „Sygnały Dnia” propozycję Barbary Nowackiej dotyczącą „rozdziału państwa od Kościoła”.

 

Widać, że jak opozycja nie ma żadnych pozytywnych propozycji gospodarczych czy społecznych to zawsze jest przez nią rozpalany mechanizm wojny religijnej – podkreślił polityk PiS. Dodał, że poprzednie tego typu próby opozycja podejmowała m.in. w przypadku tzw. związków jednopłciowych.

 

W ocenie polityka partii rządzącej „wzięcie na celownik Kościoła katolickiego i walka z nim”, to de facto „walka w religią”. Na potwierdzenie swojej tezy Jacek Sasin przypomniał słowa wypowiedziane kilka dni temu przez jednego ze współpracowników Barbary Nowackiej. – Publicznie porównał on wiarę w Boga do wiary w pokemony. To pokazuje to, o co naprawdę chodzi inicjatorom tego typu pomysłów – podkreślił.

 

Zdaniem posła PiS pomysł opozycji nie ma na celu „mitycznego rozdzielenia Kościoła od państwa”, tylko sprowokowanie politycznej awantury o znamionach wojny religijnej i dalsze dzielenie Polaków.

 

Takie działania opłacają się, żeby pokryć całkowitą jałowość, jeśli chodzi o inne propozycje dla obywateli. Jak nie ma propozycji gospodarczych czy też kontrpropozycji do tego, co przedstawia Prawo i Sprawiedliwość, to szuka się innych obszarów sporu – podsumował Sasin.

 

Źródło: Polskie Radio

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie