1 lipca 2017

To żenujące! „Gazeta Wyborcza” gratuluje Merkel: zgoda na homomałżeństwa to świetny ruch

(fot. Jaap Arriens/NurPhoto )

Dziennik Adama Michnika w obszernym artykule nie ukrywa swojego entuzjazmu dla legalizacji homomałżeństw w Niemczech. „Gazeta Wyborcza” nazywa Angelę Merkel „wytrawnym graczem” i z podziwem pisze, że była to jej autorska decyzja.

 

„Gazeta Wyborcza” nie ma wątpliwości, że legalizacja małżeństw homoseksualnych w Niemczech to wielki sukces kanclerz Markel. Dziennik nazywa ją „wytrawnym graczem” i opisuje, jakie korzyści może przynieść jej takie posunięcie.

 

Zdaniem „GW” dzięki tej decyzji kanclerz ma szansę pokonać swojego konkurenta w zbliżających się wyborach, socjalistę Martina Schultza. „Merkel, zamiast walczyć w kampanii o zachowanie tradycyjnej rodziny, postanowiła pokonać Schultza jego bronią” – czytamy w dzienniku. Schultz jest jednym z największych entuzjastów legalizacji jednopłciowych „malżeństw”.

 

Gazeta z siedzibą przy ulicy Czerskiej sufluje także, że największym oponentem homomałżeństw była Erika Steinbach, znana ze swojej niechęci do Polaków była szefowa tak zwanego Związku Wypędzonych. „Podczas debaty Steinbach obwiniała Merkel za to, że kwestia małżeństw jednopłciowych w ogóle pojawiła się w porządku obrad” – możemy przeczytać. Nie jest to oczywiście prawdą, ponieważ oponentami „chadecji”, na której czele stoi Merkel są w tej sprawie przede wszystkim niemieccy katolicy. „Trzeba stwierdzić z goryczą: Fakt, że 75 deputowanych Unii [Chrześcijańsko-Demokratycznej] – a więc 25 procent! – zagłosowało za destrukcją małżeństwa, pokazuje, jak silnie także wśród chrześcijańskich demokratów zdemolowano pojęcie związku kobiety i mężczyzny” – krytykował partię Merkel katolicki publicysta, Mathias von Gersdorff.

 

Zgodę dla homomałżeństw dał w sobotę niemiecki Bundestag. Szkodliwe dla małżeństw prawo poparli m.in. politycy nazywających samych siebie „chrześcijańskimi demokratami”. Homomałżeństwa popiera także największy przeciwnik CDU/CSU w wyborach parlamentarnych, socjalistyczna SPD z lewackim politykiem, Martinem Schultzem na czele.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie