6 września 2014

We francuskiej miejscowości burmistrz z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego podarowała uczniom tornistry. Ich kolor nie spodobały się jednak feministkom, które oskarżyły ją o powielanie stereotypów dotyczących płci.

 

Aktywistkom nie spodobały się kolory plecaków oraz ich wyposażenie. Burmistrz zamożnego miasta Puteaux wręczyła niespełna czterem tysiącom przedszkolaków oraz uczniów tornistry. Chłopcy otrzymali niebieskie, natomiast dziewczynki różowe.W środku znalazły się liczne przybory, takie jak piórniki, ołówki, długopisy, nożyczki oraz zabawki. Dziewczynki otrzymały zestawy do robienia biżuterii, a chłopcy – robotów.

 

Feministki  uważają ten wybór kolorów oraz zabawek za prowokacyjny i powielający stereotypy na temat płci. – Absolutnie nie rozumiem całego zamieszania wokół tych plecaków – skomentowała burmistrz Joëlle Ceccaldi-Raynaud.

 

Nowa francuska minister edukacji Najat Vallaud-Belkacem kontynuuje programy związane z „ABCD równości” i zaciekle walczy ze stereotypami dotyczącymi płci w szkołach, zachęcając do kwestionowania swojej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.

 

Źródło: wPolityce.pl

KRaj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie