25 kwietnia 2021

Toruń: feministki organizują „satanistyczną orgię” z okazji urodzin założyciela Radia Maryja

(Manifestacja pod Radiem Maryja w 2018 roku, fot. Piotr Lampkowski/FORUM)

Już 2 maja przed budynkiem redakcji Radia Maryja odbędzie się manifestacja antyklerykałów i feministek, które organizują happening z okazji urodzin o. Tadeusza Rydzyka. Partia Wiosna Roberta Biedronia informuje na Twitterze, że jego motywem będzie „satanistyczna orgia”.

„Z okazji urodzin Rydzyka pod Radiem Maryja odbędzie się pikieta, a jej motywem będzie Satanistyczna Orgia” – napisano na twitterowym profilu „Wiosny Biedronia”. Lewicowe i feministyczne środowiska urządzają satanistyczną i antykatolicką pikietę, która ma się odbyć pomimo obostrzeń związanych z koronawirusem i zakazem zgromadzeń. To kolejne tego typu wydarzenie w ostatnich latach. W 2018 i 2019 roku podczas antyklerykalnych manifestacji doszło do obrazoburczych zdarzeń, a Prokuratura wciąż bada sprawę znieważania i obrazy uczuć religijnych.

Warto odnotować, że podczas poprzednie „edycji” antyklerykalnych wybryków w Toruniu, dochodziło do obrzydliwych profanacji. Uczestnicy m.in. obśmiewali procesję Bożego Ciała, a także używali wulgarnych haseł pod adresem katolików. 

Wśród oficjalnych organizatorów wydarzenia występują m.in. Manifa Toruńska i Brygada Feministyczna. Happening rozpoczyna się pod redakcją Radia Maryja przy ul. Żwirki i Wigury. „My Torunianie i Torunianki nie mamy nic wspólnego z działaniami Rydzyka. Dlatego proszę, aby naszego kochanego Torunia z tym panem nie łączyć! – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus, poseł Wiosny Roberta Biedronia. Lewicowa manifestacja odbywa się pod hasłem „Chryja pod Radem Maryja”.

Z medialnych zapowiedzi wynika, że manifestacja będzie okazją do znieważania i obrazy uczuć religijnych, ale również wyśmiewania o. Tadeusza Rydzyka oraz innych osób kojarzonych z Radiem Maryja, Kościołem lub obozem Prawa i Sprawiedliwości. Pod budynkiem redakcji mają się pojawić osoby przebrane za założyciela Radia Maryja, ale również za red. Danutę Holecką, sędzię TK prof. Krystynę Pawłowicz oraz wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

„Skoro ojciec Rydzyk chciał orgii satanistycznej, to będzie ją miał” – mówi w rozmowie z Onetem Agata Chyżewska-Pawlikowska, jedna z organizatorek antyklerykalnej manifestacji.

 

Źródło: Twitter, onet.pl, wyborcza.pl

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(42)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy