27 sierpnia 2014

Tradycyjne warsztaty liturgiczne w Stanach

(fot. Lumen roma / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Bractwo Kapłańskie św. Piotra wraz z Federacją Una Voce organizuje w Nebrasce pięciodniowe warsztaty liturgiczne dla duchownych chcących poznać nadzwyczajną formę rytu rzymskiego.


Warsztaty prowadzone są od roku 2007, do tej pory wzięło w nich udział 130 księży z 72 amerykańskich diecezji. Osiemdziesiąt procent z nich dziś regularnie sprawuje tradycyjną liturgię.

Warsztaty zaplanowane zostały na 14-19 grudnia 2014 roku w seminarium Bractwa św. Piotra w Denton (Nebraska). Program koncentruje się na przygotowaniu do celebrowania Mszy św. recytowanej bądź śpiewanej.

Uczestnicy poznawać będą kalendarz i Mszał z roku 1962, rolę chorału w liturgii. Koszt udziału wynosi 400 dolarów.

W trakcie warsztatów celebrowana będzie także tradycyjna liturgia brewiarzowa. Każdy z kapłanów otrzyma nagrania szkoleniowe, literaturę liturgiczną, karty ołtarzowe oraz książkę poświęconą formacji służby liturgicznej.

Źródło: fssptraining.org

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie