8 października 2012

Tragiczny los chrześcijańskich dzieci w Bangladeszu

(fot.REUTERS/Faisal Mahmood/Forum)

Ksiądz biskup Moses Costa, ordynariusz Chitagong, ujawnił, że tylko w ostatnim czasie udało się uwolnić ze szkół koranicznych ponad 100 chrześcijańskich dzieci. Mali wyznawcy Chrystusa są w Bangladeszu porywani, siłą zmuszani do nauki islamu oraz wyznawania tej wiary, a następnie sprzedawane za granicę jako niewolnicy.

 

Haniebny proceder uprowadzania dzieci chrześcijańskich odbywa się za milczącym przyzwoleniem władz. Radio Watykańskie wyjaśnia, iż pośrednicy, przedstawiający się jako pracownicy organizacji humanitarnych zajmujących się edukacją, zgłaszają się głównie do ubogich rodzin, proponując im za niewielką opłatą możliwość kształcenia dzieci. Ubóstwo bangladeskich rodzin powoduje, że wielu rodziców, których nie stać na opłacenie edukacji, chętnie się na to zgadza.

 

Duchowni bangladeskiego Kościoła apelują o zainteresowanie się dramatycznym losem dzieci, które wywożone są do szkół koranicznych, gdzie otrzymują nowe muzułmańskie imię i zmuszane są do przejścia na islam. Część z nich jest sprzedawana bogatym muzułmanom i stają się ich niewolnikami Reperkusje spotykają także rodziny, które zdecydowały się walczyć o odzyskanie dzieci wysłanych do szkół koranicznych czy uprowadzonych z Bangladeszu.

Kościół w Bangladeszu przypomina o coraz powszechniejszym zjawisku zajmowania należącej do chrześcijan ziemi przez wyznawców islamu.

 

 

Żródło: „Nasz Dziennik”

luk

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie