30 sierpnia 2019

Trwa ofensywa środowisk LGBT. Chcą zorganizować Marsz Równości w Lublinie

(źródło: Twitter / Lublinianie)

Do lubelskiego urzędu miasta wpłynęło zawiadomienie o organizacji w tym wojewódzkim mieście drugiego w jego historii Marszu Równości organizowanego przez środowiska LGBT.

 

Zgłoszona do Ratusza trasa Marszu Równości LGBT ma prawie 4 km i jest o wiele dłuższa od ubiegłorocznej. Homomanifestacja miałaby wyruszyć z Placu Zamkowego i iść przez al. Solidarności, ul. Podzamcze, Unicką, Obywatelską, Jaczewskiego, Prusa, Dolną 3 Maja, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście i Al. Racławickie, a zakończyłby się na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

 

Organizatorzy zapowiedzieli, ze marsz rozpocznie się odegraniem hymnu państwowego. Ich zdaniem może w nim wziąć udział około 1 500 osób.

 

Data Marszu Równości LGBT w Lublinie została zaproponowano już na początku tego roku, ale organizatorzy utrzymywali ją w ścisłej tajemnicy, aby utrudnić przeprowadzenie kontrmanifestacji.

 

Prezydent miasta Krzysztof Żuk, powiedział że zanim podejmie decyzje dotyczącą zgody na ewentualny przemarsz LGBT przez Lublin, musi skonsultować się z policją, czy będzie można przeprowadzić go bezpiecznie, bez zagrożeń dla mieszkańców miasta.

 

W ubiegłym roku Krzysztof Żuk zabronił przejścia homomanifestacji, jednak sąd uchyli jego decyzję. Marsz LGBT przeszedł 13 października. Nie obyło się bez silnego protestu tysięcy mieszkańców Lublina, wielu kontrmanifestacji i zamieszek. W sumie policja zatrzymała 21 osób. Procesy niektórych z nich wciąż trwają.

 

Adam Białous

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie