12 maja 2019

Trwa ramadan. Setki imamów przyjechały do Europy

(Zdjęcie ilustracyjne.FOT.REUTERS/Danish Ismail/FORUM)

Trwa okres ramadanu, który jest czasem postu dla muzułmanów. Stał się on też pretekstem, z powodu którego do Europy w ostatnim czasie miało przyjechać kilkuset imamów.

 

Jak podają francuskie media, imamowie przybywają do Europy głównie z terenów Bliskiego Wschodu oraz północnej Afryki. Ilości przyjezdnych islamskich duchownych mogą szokować, zwłaszcza jeśli uzmysłowimy sobie, że niekoniecznie muszą to być osoby przyjazne naszej cywilizacji.

 

O liczbach imamów, którzy przybyli w ostatnich dniach do Europy informuje m.in. marokańskie Ministerstwo Zdrowia i Spraw Islamskich. Zgodnie z ich danymi, tylko z Maroka do Europy przyjechało 421 muzułmańskich duchownych.

 

Najwięcej z nich przyjechało do Francji, bo aż 164. Na drugim miejscu są Włochy (62) oraz Hiszpania (56).

 

Nie są znane dokładne liczby dotyczące liczby imamów przyjeżdżających z innych krajów muzułmańskich. Ilość przyjeżdżających do danych krajów duchownych zależy przede wszystkim od wielkości mniejszości muzułmańskiej.

 

Źródło: nczas.com.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie