17 stycznia 2020

Trzęsienie ziemi w Portoryko. Ze zniszczonego kościoła wyniesiono nietknięte tabernakulum

(fot. El Visitente / Twitter.com)

W trakcie trzęsienia ziemi w Portoryko, z kościoła Niepokalanego Poczęcia w Guayanilla udało się uratować Najświętszy Sakrament. Tabernakulum wyniesiono ze zniszczonej kaplicy, na kilka minut przed całkowitym zawaleniem świątyni.

 

8 stycznia 2020 w godzinach porannych, trzęsienie ziemi o mocy 6.4 w skali Richtera uderzyło w Portoryko. W miejscowości Guayanilla, znajdującej się klika kilometrów od Ponce – epicentrum wstrząsów zawalił się kościół pw. Niepokalanego Poczęcia. Miejscowym kapłanom udało się z narażeniem własnego życia uratować Najświętszy Sakrament; tabernakulum i rozsypane hostie wyniesiono na kilka minut przed całkowitym zawaleniem świątyni.

 

Obecny na miejscu dziennikarz stacji El Visitante określił sytuację mianem cudu. „Zdawało się jakby wstrząs wtórny czekał, aż Eucharystia opuści kościół by kontynuować zniszczenie” – podkreślał.

 

„Tabernakulum znajdowało się w kaplicy umiejscowionej w nawie bocznej. Wczesnym rankiem wstrząs zniszczył kaplicę, powodując wychylenie ołtarza do przodu. Tabernakulum jednak nie upadło na ziemię. Zdawało się być niejako zawieszone w powietrzu, leciutko podtrzymywane przez nachylony ołtarz” – relacjonował.

 

Hostie wyniosło dwóch miejscowych kapłanów; ks. Melvin Díaz oraz ks. Orlando Rivera wraz z wiernymi. Po wszystkim odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła gruzowiska. „Oni stali się bohaterami Eucharystii” – określiło kapłanów El Visitante.

 

 

Źródło: catholicnewsagency.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie