2 września 2015

Twórca sukcesu Kukiza odchodzi z jego ruchu. Czy do wyborów ktoś pozostanie przy muzyku?

(FOT. Krzysztof Jarosz / FORUM)

Miłosz Lodowski, rzecznik Ruchu Kukiza, oznajmił we wtorek popołudniu, że kończy współpracę z zaangażowanym społecznie muzykiem. Powodem był chaos panujący w komitecie. Taką samą decyzję podjął wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Miał on być liderem lubuskiej listy Komitetu Wyborczego Kukiz’15.

 

Od trzech miesięcy wszystkie tragiczne i niefortunne decyzje idą na moje konto. Tak odbierają to ludzie, gdy tymczasem kompletnie ograniczono wszelkie moje kompetencje w innych materiach poza faktycznym rzecznikowaniem – czyli dawaniu twarzy i stwarzaniu przykrywki dla tego wszystkiego co było jednym, wielkim chaosem – napisał Miłosz Lodowski w oświadczeniu skierowanym do Pawła Kukiza.

 

Rzecznik Komitetu Wyborczego wyraził niezadowolenie z faktu, że projekt polityczny w który wierzył zamienił się w groteskę. Działania prowadzone przez muzyka Lodowski określił mianem amatorszczyzny. – Z dniem dzisiejszym zdaję wszystkie swoje funkcje, przekażę wszelkie dostępy do posiadanych przeze mnie narzędzi – zakończył swój lis otwarty były rzecznik Kukiz’15.

 

Kolejny cios antysystemowej inicjatywie firmowanej przez rockowego muzyka zadał Krzysztof Bosak. Jeden z liderów Ruchu Narodowego zrezygnował z kandydowania do sejmu z list komitetu Kukiz’15.

 

Komitet Wyborczy Pawła Kukiza przybrał w sierpniu formę, której ani od strony politycznej, ani od strony organizacyjnej, nie mogę zaakceptować. Gdy w czerwcu rozmawialiśmy z Pawłem Kukizem o współpracy, mowa była o skupieniu wokół niego wszystkich środowisk „antysystemowej” prawicy – napisał Bosak w swoim oświadczeniu. – (…) pojawiły się na listach kontrowersyjne osoby, o których podczas negocjacji w ogóle nie było mowy. Podważyło to powagę całego projektu, która jest znacznie istotniejsza, niż względy propagandowe, którymi żyje otoczenie Pawła – dodał były poseł LPR.

 

Chciałbym, aby moja rezygnacja przecięła spekulacje o niskich motywacjach stojących za staraniem o mandaty poselskie przez ludzi z naszego środowiska – dodał niegdysiejszy lider Młodzieży Wszechpolskiej, życząc jednocześnie powodzenia swoim kolegom z Ruchu Narodowego, startującym w tych wyborach list Kukiza. Jak przyznał, najważniejsza jest dla niego jedność w firmowanym przez niego środowisku.

 

Źródło: Facebook.com – Krzysztof Bosak | MIKROBLOG , kufel.pl

MWł

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie