29 kwietnia 2021

„Tygodnik Powszechny” opuszcza dawną siedzibę – umowa z krakowską kurią dobiega końca

(Zygmunt Put via Wikimedia Commons lic. CC BY-SA 4.0 [ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/ ] )

Redakcja Tygodnika Powszechnego opuszcza siedzibę znajdującą się wcześniej przy ulicy Wiślnej 12. Poinformowano, że gabinet redaktora naczelnego jest już pusty. To skutek nieprzedłużenia umowy najmu przez krakowską kurię.

Nowa siedziba tygodnika znajdzie się przy ulicy Dworskiej 1C. Protokół zdawczo-odbiorczy z przedstawicielem kurii krakowskiej prawdopodobnie zostanie podpisany w piątek. Natomiast formalnie termin najmu skończy się wraz z upływem kwietnia. W starej siedzibie redakcja pracowała przez 76 lat.

Część zbioru pisma i część jego książek trafią pod nowy adres. Podobnie stanie się z biurkiem używanym przez Jerzego Turowicza a następnie księdza Bonieckiego. Natomiast niektóre książki przekazano bibliotece aresztu śledczego przy ul. Montelupich. Dawne wyposażenie wraz z meblami trafiło zaś do szkół.

Od kilkunastu miesięcy redaktorzy liberalno-katolickiego periodyku pracują w formie zdalnej. Od czerwca planowany jest stopniowy powrót do pracy stacjonarnej – już w nowej siedzibie.

Źródło: wirtualnemedia.pl

mjend

 

Zobacz także:

„Tygodnik Powszechny”, czyli jaki?

Opowiem wam o „Tygodniku Powszechnym” || Ja, katolik

Kiedy Kuria powie dość. „Tygodnik Powszechny” zmienia adres! || Prawy Prosty

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie