19 maja 2021

UE: kolejne fiasko negocjacji ws. paszportów szczepionkowych

(pixabay.com)

Po raz kolejny nie doszło do porozumienia pomiędzy Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim i Radą UE w sprawie wprowadzenia certyfikatów szczepionkowych. Przedmiotem nieustannych negocjacji są kwestie darmowych testów oraz restrykcji wobec osób niezaszczepionych.

Porozumienie trzech instytucji (tzw. trilog) jest konieczne do wprowadzenia paszportów kowidowych na terenie całej Unii Europejskiej. Kolejną rundę negocjacji zapowiedziano na czwartek, zdaniem eurokratów, będą to rokowania „ostatniej szansy”. Jak przekonuje RMF FM, dalsze opóźnienie może postawić pod znakiem zapytania przyjętą przez Komisję Europejską datę 21 czerwca jako termin wdrożenia w życie nowych rozwiązań.

Na wprowadzenie paszportów szczepionkowych nie zgodzi się Parlament Europejski, dopóki obywatele UE nie otrzymają możliwości robienia darmowych testów – analogicznie do szczepionki. Po drugie, kraje Unii, zdaniem PE, nie mogą wprowadzać żadnych restrykcji np. kwarantanny, gdy obowiązywać będzie system certyfikatów.

Do negocjacji pozostaje jeszcze osiem punktów, natomiast – jak przekonują nas urzędnicy – kiedy trilog znajdzie porozumienie w sprawie powyższych dwóch, reszta nie będzie już stanowić problemu.

Źródło: rmf24.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez