13 lutego 2016

Laurence Maiso, 28-letni mężczyzna, który przeszedł z islamu na chrześcijaństwo został znaleziony martwym w swoim domu w Numuseru (dystrykt Budaka, wschodnia Uganda). Kilka dni przed śmiercią spotkał na drodze imama, Kamulali Husseina, który groził mu śmiercią z powodu odejścia od islamu.

 

„Odmówiłeś dołączenia do nas. Czy wiesz, że Allah nie chce byśmy byli niewiernymi jak sąsiad? Musisz też wiedzieć, że Allah wyśle do ciebie Anioła Śmierci. Przygotuj się na spotkanie z nim w każdej chwili” – groził imam Hussein w rozmowie z Laurencem Maiso.

 

Zapowiedź imma wkrótce stała się faktem. Podczas nieobecności żony Larence’a Maiso, do jego domu wtargnęli mordercy motywowani fundamentalizmem islamskim. Zdaniem świadka napastników było ośmiu. Policja aresztowała imama Kamulali Husseina. Teraz poszukuje jego wspólników.

 

Uganda to kraj silnie zróżnicowany pod względem religijnym. Zdecydowaną przewagę liczebną mają w nim chrześcijanie (zarówno katolicy jak i protestanci). Wierzących w Chrystusa jest w sumie około 87 proc. Muzułmanie stanowią około 11 proc. populacji tego afrykańskiego kraju.

 

FLC

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie