30 marca 2012

Unia przekazała dotacje organizacjom aborcyjnym

(fot. Julien Jorge / commons.wikimedia.org, licencja CC)

Według organizacji broniącej życia, władze UE przekazały nielegalnie Planned Parenthood i Marie Stopes International ponad 30 milionów dolarów na realizację „programów zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego” w krajach Trzeciego Świata.


Marie Stopes International, organizacja zaangażowana w zabijanie dzieci nienarodzonych otrzymała co najmniej dziewięć milionów euro (!) w latach 2005-2009 – wynika z raportu European Dignity Watch. Eurokraci nie chcą ujawnić, ile pieniędzy przekazanych zostało Planned Parenthood.

 

Sophia Kuby – dyrektor wykonawczy EDW – twierdzi, że zgodnie z prawem Komisja Europejska nie może przekazywać żadnych środków na cele aborcyjne. Dodała także, że prawo unijne zakazuje promocji praktyk uśmiercających dzieci poczęte, sterylizacji i niewłaściwego testowania metod antykoncepcyjnych w krajach rozwijających się. Jej zdaniem unijne władze naruszyły prawo.

 

Obrończyni życia przypomniała także, że odbiorcy dotacji przyznają się oficjalnie do świadczenia usług w zakresie „antykoncepcji awaryjnej” w Boliwii, Peru i Gwatemali a także w Bangladeszu, gdzie aborcja jest zakazana.

European Dignity Watch zwróciła się już do organów unijnych z prośbą o zbadanie sprawy. Apel w tej sprawie został także wystosowany do członków Parlamentu Europejskiego.

 

Źródło: lifesitenews.com,

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie