24 listopada 2021

UOKiK skontroluje PayPal? To następstwo zablokowania przez giganta konta Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

(Fot. Facebook/Marsz Niepodległości)

Po tym jak PayPal zablokował Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości konto na platformie oraz zamroził dostęp do zgromadzonych tam środków, poseł Janusz Kowalski złożył wniosek o kontrolę platformy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości od wielu miesięcy zmaga się z szykanami ze strony takich gigantów Google, Facebook czy Youtube. „Z powodów ewidentnie ideologicznych ogranicza się prezentowane przez nas treści. Wojna wypowiedziana konserwatywnej stronie nie tylko ma na celu jej uciszenie i zablokowanie możliwości docierania z przekazem do opinii publicznej, ale jest to również sposób na finansowe zniszczenie przeciwnika” – podkreślił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia MN.

Teraz do tego grona dołączył amerykański PayPal. Jak podał Bąkiewicz, firma ta bez żadnego ostrzeżenia i wyjaśnienia takiej decyzji zablokowała nasze konto, uniemożliwiając dokonywanie wpłat. PayPal posunął się jednak jeszcze dalej, gdyż zamroził wpłacone już środki, uniemożliwiając nam korzystanie z nich”.

Wesprzyj nas już teraz!

Na sprawę zareagował poseł Janusz Kowalski (Solidarna Polska). Jak poinformował na Twitterze, złożył do prezesa UOKiK wniosek o kontrolę PayPal.

 

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(25)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez