27 września 2017

„Urodził się jako mężczyzna” – czy te słowa propagują nienawiść i pogardę?

(Ronan Oger, fot. The National)

Podający się za kobietę transseksualista domaga się od Trybunału Praw Człowieka kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska, aby ten zmienił orzeczenie stwierdzające, że… „urodził się jako mężczyzna”. Zdaniem prawnika mężczyzny zdanie to jest błędne i opresyjne oraz propaguje nienawiść i pogardę.


Morgane Oger, dawniej Ronan Oger, czuje się wykluczony i traktowany pogardliwie z powodu tymczasowego orzecznictwa sądowego stwierdzającego, że „urodził się jako mężczyzna”. Sam uważa siebie za transseksualistę, dlatego domaga się, aby Trybunał Praw Człowieka obejmujący Kolumbię Brytyjską orzekł na jego korzyść. – Pani Oger prosi o kasację wyroku, a jeżeli określenie jej tożsamości płciowej jest tak istotne, to można dokonać korekty i stwierdzić, że pani Oger jest kobietą transpłciową – powiedziała adwokat Susanna Quail.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Sprawa jest pokłosiem konfliktu między działaczem LGBT a chrześcijańskim aktywistą Billem Whatcottem mającym dopuścić się „zbrodni nienawiści” poprzez kolportowanie ulotek informujących, iż ówczesny kandydat w wyborach samorządowych podający się za kobietę jest tak naprawdę mężczyzną. Miało to spowodować nienawiść i pogardę w stosunku do działacza.

 Oger promował homoseksualizm i transwestytyzm. Dodatkowo przeczył niezmiennej Bożej prawdzie na temat płci. To szkodliwe i obrażające Boga. Ludzie nie mogą zmieniać płci, a jedynie zniekształcać się chirurgią i hormonami – tłumaczył Whatcott.

 

Konflikt Ronana Ogera i Whatcotta zakończył się na wokandzie. 8 września ubiegłego roku sędzia Walter Rilkoff orzekł, że mimo iż Oger podaje się za kobietę, urodził się mężczyzną. To rozwścieczyło genderowskiego aktywistę, który domaga się teraz korekty orzeczenia. – Pani Oger nie urodziła się jako mężczyzna – przekonywała jej adwokat.

Bill Whatcott otrzymał jednak sądowe upomnienie, gdyż „zwracał się do pani Oger w sposób lekceważący”.

 

Jeśli apelacja zostanie rozstrzygnięta na korzyść genderowskiego aktywisty, to chrześcijański działacz może zostać ukarany grzywną w wysokości 75 tys. dolarów kanadyjskich.

 

 

 

 

om
źródło: lifesitenews.com

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie