30 maja 2021

W Stanach Zjednoczonych rozwija się inicjatywa „Sanktuaria Nienarodzonych”, zrzeszająca miasta, w który całkowicie zakazano aborcji. To wyraz sprzeciwu wobec polityki prezydenta Joe Bidena i działań Partii Demokratycznej, którzy zapowiadają dostęp do aborcji w każdym miejscu w kraju.

Miasto Lebanon w stanie Ohio jest najnowszym z miejsc na amerykańskiej mapie, gdzie w pełni zakazano dokonywania aborcji. Decyzja władz miejskich spowodowała, że miejscowość dołączyła do grona 28 innych miast w USA, które sprzeciwiają się zabijaniu dzieci nienarodzonych i nie chcą tego krwawego procederu w swoich „małych ojczyznach”. Miasta opowiadające się po stronie życia utworzyły inicjatywę „Sanktuaria Nienarodzonych”.

– Wyraźnie mówimy, że w naszej społeczności nie uważamy, że otwieranie kliniki lub szpitala, które przeprowadzają aborcje, leży w naszym najlepszym interesie. Zostaliśmy wybrani do podejmowania decyzji w oparciu o to, co jest obecnie dobre dla naszej społeczności – wskazała Amy Brewer, burmistrz miasta Lebanon.

Wesprzyj nas już teraz!

Warto zauważyć, że nowe regulacje dotyczące zakazu aborcji na terenie miasta przewidują także kary dla lekarzy, którzy złamaliby prawo i dopuścili się wykonania aborcji. Władze miasta nie zdecydowały się jednak na wprowadzenie karalności kobiet. W przypadku przeprowadzenia aborcji, karę poniesie jedynie lekarz, chyba że aborcja została wykonana w wyniku bezpośredniego zagrożenia życia matki.

Decyzja władz miasta Lebanon spotkała się z dużym aplauzem ze strony mieszkańców, którzy po przyjęciu nowej regulacji, przynieśli do magistratu kwiaty jako wyraz wsparcia i upamiętnienia wszystkich abortowanych dzieci. Przeciwko nowemu prawu protestowała też grupa zwolenników aborcji, która próbowała przekonać władze do odstąpienia od przyjmowania uchwały w obronie życia. Hasłem, które miało przekonać władze było „moje ciało, mój wybór”. Na znak sprzeciwu wobec decyzji o dołączeniu miasta do inicjatywy „Sanktuaria Nienarodzonych”, jedna z liberalnych radnych podała się do dymisji.

Wśród miast, które wchodzą w skład grupy miast wolnych od aborcji są m.in. Goldsmith, Grapeland, New Home i East Mountain z Teksasu, a także Tenaha, Big Spring i Waskom.

 

Źródło: dorzeczy.pl, LifeNews.com, hli.org.pl

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie