7 października 2014

USA: 66 proc. nowych zakażeń HIV wśród homoseksualistów

Chociaż homoseksualiści stanowią zaledwie 2 proc. populacji amerykańskiej, to jest to jedyna grupa, na którą przypada tak wysoki odsetek nowych zakażeń wirusem HIV!

 

W ostatnim czasie aż 66 proc. nowych zakażeń odnotowano właśnie wśród homoseksualistów. Prognozy wskazują, że jeśli obecne tendencje się utrzymają, połowa wszystkich mężczyzn homoseksualnych i biseksualnych w USA w wieku 50. lat będzie zmagać się z AIDS.

 

Kaiser Family Foundation alarmuje, że mimo przerażających statystyk tylko jedna trzecia mężczyzn homoseksualnych i biseksualnych zdaje sobie sprawę, iż zakażenie wirusem HIV wzrasta jedynie w ich grupie. Tylko jedna czwarta wie o tym, że ktoś jest nosicielem wirusa HIV i poddał się terapii antyretrowirusowej, zmniejszającej ryzyko przenoszenia groźnego wirusa.

 

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zaleca aktywnym homoseksualistom wykonywanie badań średnio co trzy miesiące. Jednak prawie jedna trzecia z nich nigdy nie została przetestowana na obecność wirusa HIV, a jedna trzecia była testowana ponad rok temu. Ponad połowa nie ma pojęcia o istnieniu profilaktyki, zmniejszającej ryzyko zakażenia wirusem HIV.

 

Miedzy 2008 r. a 2010 r. ilość nowych zakażeń wirusem HIV w całej populacji sodomitów wzrosła o 12 proc., ale wśród młodych homoseksualistów w wieku między 13. a 24. rokiem życia liczba nowych zakażeń wyniosła aż 22 proc. Ponad połowa wszystkich zgonów z powodu AIDS dotyczy homo- i biseksualistów.

 

 

Źródło: wsj.com, AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie