31 marca 2021

USA: Archidiecezja Bostonu dopuści do służby przy ołtarzu jedynie zaszczepionych

(fot. Reuters Photographer / Reuters / FORUM)

„Wielu świeckich katolików zaczyna martwić się, że dostęp do sakramentów może wkrótce zostać uzależniony od statusu ich szczepień” – podaje amerykański portal Life Site News.

 

Archidiecezja Bostonu, kierowana przez kard. Seána Patricka O’Malleya wydała wytyczne dotyczące powrotu do normalności po koronawirusie. Szczepionki przeciw COVID-19 uczyniono niezbędnym warunkiem, umożliwiającym świeckim uczestnictwo w niektórych posługach, takich jak służba przy ołtarzu.

 

Nowe przepisy opracowano w oparciu o pytania księży diecezjalnych podczas otwartego webinaru. I tak z posługi przy ołtarzu zostają nadal wyjęte osoby niezaszczepione, a powrót do służby został uzależniony od szczepienia przeciw COVID-19. Jednak wciąż „ministrant powinien nosić maskę, podobnie jaj kapłan (i diakon), kiedy tylko nie mówi”.

 

„Gdy kapłan przemawia, a zatem nie nosi maski, ministrant powinien zachować jak największą odległość” – mówią wytyczne. Szczepienia wpłyną także na posługę szafarzy nadzwyczajnych. W przypadku zaszczepionego szafarza, będzie można zwiększyć częstotliwość posługi odwiedzania chorych z Najświętszym Sakramentem.

 

W parafiach na terenie archidiecezji nadal obowiązuje noszenie maski na ustach i nosie, zachowanie odpowiedniego dystansu i wentylacja pomieszczeń w możliwie jak największym stopniu.

 

Źródło: lifesitenews.com / rcabrisk.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(28)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy