24 lutego 2014

USA: biskup przypomina senatorowi katolickie stanowisko w sprawie aborcji

(Biskup Richard J. Malone / fot. Wikimedia Commons)

Z surową krytyką ze strony biskupa diecezji Buffalo spotkała się wypowiedź stanowego senatora z Nowego Jorku Tima Kennedy’ego, który publicznie stwierdził, że jako katolik popiera aborcję. Bp Richard J. Malone przypomniał, że każdy praktykujący katolik powinien wiedzieć, że ludzkie życie musi być szanowane i chronione bezwarunkowo od momentu poczęcia.

 

Senator stanowy Partii Demokratycznej, który wcześniej twierdził, że był obrońcą życia, ale nie “radykalnym”, przyznał się publicznie, że jego poglądy w tej sprawie ulegały stopniowej zmianie, i obecnie określa sam siebie jako katolika popierającego stanowisko „pro-choice”, co oznacza poparcie dla aborcji. Tym samym Kennedy zadeklarował wsparcie dla inicjatywy legislacyjnej gubernatora Andrew M. Cuomo, który chce wprowadzić jeszcze bardziej proaborcyjne regulacje w całym stanie Nowy Jork. Jednocześnie senator zaznaczył, że traktuje swoją katolicką wiarę bardzo poważnie i “pielęgnuje ją u swych dzieci”.

 

Bp Malone zaznaczył, że “zwrot” w poglądach znanego polityka, kojarzonego z elektoratem katolickim, napawa go “głębokim rozczarowaniem”. Duchowny przypomniał, że proaborcyjne poglądy są sprzeczne z nauką Kościoła katolickiego, a ochronę nienarodzonych dzieci określił jako “najistotniejszą sprawę”.

 

“Praktykujący katolicy, którzy twierdzą, że pielęgnują wiarę u swych dzieci, muszą je uczyć, że aborcja jest wrodzonym złem, że ludzkie życie trzeba szanować i chronić bezwarunkowo od momentu poczęcia” – napisał biskup w oświadczeniu i podkreślił, że każda niewinna ludzka istota od samego początku swej egzystencji ma nienaruszalne prawo do życia.

 

Bp Malone od 2012 r. kieruje diecezją Buffalo. Wcześniej był biskupem pomocniczym Bostonu, a następnie ordynariuszem Portland, w stanie Maine. W episkopacie amerykańskim stoi na czele komisji, która zajmuje się opracowywaniem dokumentu na temat tego, jak pornografia niszczy życie rodzin.

 

Źródło: KAI

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie