7 września 2017

USA: dzięki kampaniom „40 Days for Life” udało się doprowadzić do zamknięcia 89 klinik aborcyjnych

(Fot. Robert Przybysz/FORUM)

„Aż 89 klinik aborcyjnych zostało całkowicie zamkniętych w następstwie kampanii „40 Days for Life” (40 Dni dla Życia) – informuje Shawn Carney, szef inicjatywy polegającej na nieustannej modlitwie w intencji ochrony życia. Spotkania modlitewne są prowadzone m.in. przed budynkami klinik aborcyjnych i trwają dokładnie 40 dni i nocy. Carney zapowiada, że w najbliższym czasie modlitwa ruszy równolegle w 375 miastach.

Amerykanin Shawn Carney, szef inicjatywy „40 Days for Life” poinformował, że na skutek kampanii modlitewnej, w Stanach Zjednoczonych zamknięto już 89 klinik aborcyjnych. Akcja obrońców życia polega na nieustannej modlitwie, trwającej 40 dni i nocy, połączonej z postem i pomocą matkom, które rozważają dokonanie aborcji. 

„Kiedy dajemy świadectwo miłości i radości Chrystusa i mama odwraca się [od decyzji o aborcji – przyp. red.], osłabiamy przemysł aborcyjny. Ale jest też coś więcej. W ten sposób dajemy nadzieję kobiecie i życie jej dziecku, które o mało go nie straciło” – podkreśla działacz pro-life.

Jak informują organizatorzy kampanii, 27 września wystartuje kolejna akcja modlitewna, która jednocześnie stanie się największą dotąd kampanią w obronie nienarodzonych dzieci organizowaną w ramach „40 Days for Life”. Modlitwa w intencji ochrony życia będzie trwała równolegle w 375 miastach i zakończy się 5 listopada. Szef „40 days for Life” zachęca nie tylko do włączenia się we wspólną modlitwę i solidarny sprzeciw wobec zabijania nienarodzonych dzieci, ale też do zwiększania świadomości społecznej i pomocy matkom, rozważającym dokonanie aborcji. Jak zapowiada Carney, inicjatorzy „40 Days for Life” opublikują w najbliższych dniach materiały, które pomogą prowadzić działalność pro-life i podejmować świadomą dyskusję na ten temat. 

„40 Days for Life” przeprowadziło dotąd 4786 kampanii w 715 miastach na terenie 44 krajów. Jak wynika ze statystyk, łącznie wzięło w nich udział 715 tys. osób. Działacze pro-life podaję, że do tej pory udało się uratować ponad 13,3 tys. dzieci zagrożonych aborcją i zamknąć 89 klinik i gabinetów dokonujących aborcji. Część z tych kampanii prowadzona była także w Polsce.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie