8 kwietnia 2021

USA: Kardynał Dolan wzywa katolików do powrotu na niedzielne Msze

(Fot. Pixabay)

Arcybiskup Nowego Jorku wezwał katolików do powrotu na niedzielne Msze święte w kościołach. Kardynał Timothy Dolan ocenił, że w ciągu minionego roku ostrożność w związku z pandemią nakazywała nieobecność i nadal osoby podatne na zakażenie, np. ludzie starsi, wciąż mogą czuć się usprawiedliwione pozostając w domu. Jednak wielu katolików podjęło publiczną aktywność, a mimo to nie pojawia się w świątyniach.

 

 

Hierarcha postawił pytanie, „czy większość z nas nie chodzi do restauracji”, na zajęcia sportowe dla dzieci, do sklepu, do kosmetyczki, nie spotyka się rodziną i przyjaciółmi. – Czas więc wrócić na Mszę – stwierdził metropolita nowojorski.

W marcu ubiegłego roku wszystkie diecezje w Stanach Zjednoczonych zawiesiły sprawowanie Mszy z udziałem wiernych w obliczu rozprzestrzeniania się COVID-19. We wszystkich już je przywrócono, tylko nieliczne pozostawiły dyspensę od udziału w niedzielnej liturgii. Zatem wszyscy, którzy nie są zarażeni koronawirusem lub nie znajdują się w grupie ryzyka powinni na nowo brać w nich udział.

 

 

Źródło: catholicnewsagency.com/KAI

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie