5 kwietnia 2012

USA: nie chciał promować pederastii, grozi mu grzywna

(fot. NNU-11-Zaclee/commons/creative)

Miejska Komisja Praw Człowieka Lexingtone, drugim co do wielkości mieście w stanie Kentucky, prowadzi dochodzenie w sprawie firmy, która odmówiła wyprodukowania koszulek dla miejscowej organizacji homoseksualnej. Właściciel podkreśla, że zrobił to ze względu na swoje przekonania religijne.


Firma została oskarżona o łamanie ustaw zakazujących dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Interesujące jest, że nic o łamaniu wolności gospodarczej i swobody przekonań się nie wspomina.

 

 – Właściciele firm nie powinni być zmuszani do naruszania swojego sumienia po prostu dlatego, że ktoś zażąda – powiedział adwokat firmy. Powołuje się na Konstytucję, która gwarantuję wolność prowadzenia działalności gospodarczej zgodnie ze swoim sumieniem.

 

Firmie grozi teraz wysoka grzywna. Właściciele muszą też zmierzyć się z gwałtownym atakiem na nich prowadzonym za pośrednictwem portali społecznościowych, na których pojawiło się wezwanie do bojkotu ich produktów.

 

 

Źródło : blackchristiannews.com

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie