28 listopada 2019

USA: uczennica otrzymała zakaz zagrania „zbyt religijnej” kolędy. Pomogła dopiero groźba pozwu

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Alexas_Fotos))

Kalifornijska szkoła zakazała 13-letniej uczennicy grania protestanckiej kolędy „Joy to the World”. Wszystko dlatego, że utwór zbyt mocno odwołuje się do pojęć religijnych. Placówka zmieniła decyzję dopiero wtedy, gdy matka dziewczynki zagroziła złożeniem pozwu.

 

W utworze „Joy to the World” odnajdziemy m.in. takie słowa jak Bóg, Król, Niebo i Zbawiciel. To właśnie dlatego przedstawiciel szkoły stwierdził, że piosenka śpiewana podczas świąt Bożego Narodzenia i uznawana za chrześcijański hymn nie zostanie zaakceptowana.

 

13-latce zaproponował natomiast zagranie (gdyż w całej sprawie nie było mocy o śpiewaniu) „Jingle Bells” – utworu o śniegu i dźwięku sań, który nie ma odniesień religijnych – wynika z doniesień portalu Fox News.

 

W sprawie doszło do wymiany mejli między szkołą, a matką dziewczynki. W końcu kobieta zagroziła placówce pozwem. W tej sytuacji szkoła zdecydowała się zmienić zdanie. Uczennica będzie mogła zagrać utwór na keyboardzie. Jej matka stwierdziła natomiast, że jest zmęczona atakami na wiarę chrześcijańską w USA.

 

 

Źródło: tvp.info

MWł

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie