5 sierpnia 2015

W czwartek zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Donald Tusk nie pojawi się

(fot.fot. Krystian Maj/FORUM)

Wbrew doniesieniom medialnym Donald Tusk nie pojawi się na czwartkowym zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta. Poinformował o tym doradca ds. politycznych i komunikacji w gabinecie przewodniczącego Rady Europejskiej Paweł Graś.


Graś podkreślił, że „jako szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie otrzymał zaproszenia od prezydenta elekta i tę decyzję prezydenta należy uszanować”.

Zgromadzenie Narodowe rozpocznie się o 10:00. Prezydent elekt złoży przysięgę na Konstytucję i wygłosi orędzie. Następnie prezydent Andrzej Duda złoży kwiaty przed tablicami upamiętniającymi: marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej oraz posłów II RP, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

 

Prezydent w tym dniu spotka się też z Konwentami Seniorów obu izb, będzie uczestniczył w mszy św. w bazylice archikatedralnej pod wezwaniem Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. Uroczystość przekazania insygniów orderów: Orła Białego i Odrodzenia Polski odbędzie się na Zamku Królewskim . Uroczystości zakończą się przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie prezydent obejmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi.

 

 

Źródło: senat.gov.pl, interia.pl

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie