28 kwietnia 2021

Biały Dom wznawia finansowanie badań z użyciem tkanek i organów abortowanych dzieci

(Fot. Pixabay)

Rzecznik Białego Domu Jen Psaki skomentowała na antenie katolickiej stacji EWTN decyzję administracji prezydenta Joe Bidena o przywróceniu finansowania badań z użyciem tkanek i organów dzieci zamordowanych w wyniku aborcji.

Psaki została poproszona o komentarz do stanowiska katolickich biskupów ze Stanów Zjednoczonych, którzy wyrazili sprzeciw wobec tego typu praktyk, a niedawno jeden z nich określił zniesienie wprowadzonego przez Donalda Trumpa zakazu finansowania ich z pieniędzy podatników jako „głęboko obraźliwe”.

Posłuchaj, myślę, że Biały Dom z całym szacunkiem się z tym nie zgadza. Wierzymy, że ważne jest, aby inwestować w naukę i szukać możliwości leczenia chorób i myślę, że to jest właśnie to, co mamy nadzieję osiągnąć – odpowiedziała Psaki.

Przypomnijmy wypowiedź abp. Josepha Naumanna w tej sprawie: „Promowanie i dotowanie badań, które mogą prowadzić do legitymizacji przemocy związanej z aborcją, jest nieetyczne. Jest również głęboko obraźliwe dla milionów Amerykanów, gdy pieniądze z podatków są wykorzystywane na badania, które bazują na przemyśle opartym na odbieraniu życia niewinnym”.

Ciała dzieci zabitych w wyniku aborcji zasługują na taki sam szacunek, jak ciała innych osób. Nasz rząd nie ma prawa traktować niewinnych ofiar aborcji jako towaru, z którego można wyłowić części ciała do wykorzystania w badaniach – mówił hierarcha.

 

Źródło: LifeSiteNews, DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie