12 sierpnia 2019

W obronie arcybiskupa Jędraszewskiego. Zagraniczne media o akcji polskich katolików

(Abp Marek Jędraszewski. FOT.Piotr Guzik/FORUM)

Sobotnie czuwanie modlitewne pod siedzibą krakowskiej kurii odnotowały czołowe zagraniczne media. O akcji katolików w obronie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego informował między innymi „New York Times” oraz agencja Reuters.

 

„New York Times” liczbę uczestników krakowskiego zgromadzenia oszacował na 3 tysiące. Wspomniał o udziale parlamentarzystów PiS. O akcji protestacyjnej polskich katolików informuje także czołowa zagraniczna agencja informacyjna Reuters.

 

„Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa” – powiedział arcybiskup Jędraszewski 1 sierpnia podczas homilii w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

 

Słowa te wywołały żywą dyskusję nie tylko w Polsce, lecz i za granicą. Obszernie informowały o tym zagraniczne media. Kanadyjski portal Life Site News opublikował wideo z kazaniem krakowskiego metropolity, co spotkało się z wyjątkowym zainteresowaniem czytelników. O kazaniu poinformował również prawicowy portal CNS News.

 

Z drugiej strony do słów arcybiskupa Jędraszewskiego odniósł się także znany z rozmiękczania nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu, o. James Martin. Stwierdził on, że „prowokacyjne” słowa krakowskiego hierarchy o „tęczowej zarazie” promują nienawiść i przemoc wobec „osób LGBTQ”. 

 

O homilii arcybiskupa Jędraszewskiego wspomniał także portal Irish Times. Jak twierdzi Derek Scally, w Polsce panuje retoryka „anty-LGBTI”, co działacze homoseksualni określają jako „nastrój pogromów” (pogrom mood). 

 

Źródła: nytimes.com / reuters.com / lifesitenews.com / wolnosc24.pl / cnsnews.com /  twitter.com/JamesMartinSJ / diecezja.pl / irishtimes.com

 

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie