12 października 2015

W Stanach Zjednoczonych zostanie otwarta… świątynia szatana

(Jacob de Backer (circa 1540/1545–1591/1600) [Public domain], via Wikimedia Commons)

30 października w Old Spring Town w Teksasie działalność zainauguruje „kościół” poświęcony szatanowi. Data otwarcia nie jest przypadkowa. Staniści chcą rozpocząć działalność w przeddzień Haloween.

 

Jeden z głównych fundatorów „wielkiego kościoła Lucyfera”, Michel Ford, stwierdził w rozmowie z lokalną gazetą, że „Szatan jest przewodnikiem” i w jego kulcie chodzi o światłość i duchowość. Dodał, że jego „kościół stanowi część ugrupowania, które wyznaje kult Lucyfera w licznych miejscach  Stanów Zjednoczonych”.

 

– Cały czas staramy się współpracować ze światłem i ciemnością. Odrzucamy myślenie, że coś może być negatywne bądź całkowicie złe. Nie adorujemy szatana, Lucyfera czy kogoś innego. Każda osoba jest uznawana przez nas za boga lub boginię swojej własnej egzystencji – twierdził satanista. Oczywiście, grupa ta popiera homoseksualizm i odrzuca małżeństwo jako związek wyłącznie między kobietą a mężczyzną.

 

Inauguracja działalności świątyni diabła odbędzie się po trzech miesiącach od wystawienia pomnika diabłu przez satanistów z Detroit.

 

FLC

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie