2 kwietnia 2021

W Wielkiej Brytanii już kilkadziesiąt przypadków zakrzepów krwi po szczepionce

(Fot. Pixabay)

Agencja Regulacji Leków i Produktów Medycznych (MHRA) potwierdziła już na terenie Wielkiej Brytanii 30 przypadków rzadkich zakrzepów krwi u osób, które przyjęły preparat AstraZeneca przeciwko covid-19.

 

 

„To o 25 przypadków więcej niż wcześniej podawało kierownictwo MHRA” – podkreśla serwis Reuters. Medyczna agencja twierdzi, że nie ma żadnych informacji na temat podobnych objawów u zaszczepionych produktem genetycznym produkcji Pfizer/BioNtech.

 

„Do niedawna MHRA – podobnie jak Europejska Agencja Leków (EMA), która aprobuje szczepionki do stosowania w krajach Unii Europejskiej – utrzymywała, że stosowanie szczepionki brytyjsko-szwedzkiego koncernu AstraZeneca jest pozbawione wszelkiego ryzyka w wypadku osób młodszych, a rejestrowane dotąd przypadki zakrzepów były czymś sporadycznym” – czytamy na portalu DoRzeczy.pl.

 

Jeszcze dwa tygodnie temu, po wstrzymaniu szczepień preparatem AZ w Irlandii MHRA twierdziła, także, iż „nie ma związku pomiędzy podawaniem produkowanej przez firmę AstraZeneca szczepionki przeciw COVID-19 a zakrzepami krwi i można ją dalej przyjmować”.

 

Rada Medyczna powołana przez premiera Mateusza Morawieckiego nie rekomendowała odstąpienia od „wyszczepiania” tym specyfikiem, lecz podawanie dwóch porcji w odstępie 28 dni. Producent zaleca natomiast 4-12 –tygodniowe odstępy.

 

Od 25 marca nastąpiła zmiana w nazwie preparatu. Na stronie internetowej Europejskiej Agencji Leków (EMA) nie jest on już opisywany jako „szczepionka AstraZeneca przeciwko COVID-19”, albo – w skróconej wersji – „AstraZeneca”, lecz „Vaxzevria”.

 

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(25)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy