9 kwietnia 2020

Wandale zdemolowali katedrę w Melbourne z powodu uniewinnienia kard. Pella

(fot. Twitter.com / NickMcCallum7)

W  nocy z środy na czwartek wandale zdewastowali katedrę św. Patryka w Melbourne po tym, jak kardynał George Pell został uniewinniony przez Sąd Najwyższy Australii w związku z oskarżeniami dotyczącymi wykorzystywania seksualnego. Niewinny duchowny spędził ponad rok w areszcie.

 

Wandale namalowali na drzwiach katedry wizerunek diabła wraz z komunikatem: „ZGNIJ W PIEKLE, PELL”. Na innych drzwiach przedstawiono odwrócone  krzyże i napisano: „BRAK SPRAWIEDLIWOŚCI,” „PEDOFIL, GWAŁCICIEL” oraz: „Prawo chroni potężnych”.

 

Arcybiskup Peter Comensoli z Melbourne przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że chociaż był zdenerwowany wandalizmem, „nie był do końca zaskoczony”. – W tych wszystkich kwestiach pozostają bardzo silne emocje – ubolewał w rozmowie z siecią informacyjną 3AW.

 

Inny niezadowolony mężczyzna z jednomyślnego wyroku SN przywiązał się do ogrodzenia klasztoru na przedmieściach Melbourne, gdzie kard. Pell spędził pierwszą noc po ponad 400 dniach uwięzienia.

– Myślę, że wszyscy będą nadal zajmować swoje szczególne stanowisko w tej sprawie – komentował abp Comensoli, dodając, że ma nadzieję, iż „ludzie w chłodniejszym świetle wieczoru rozważą to, co powiedział Sąd Najwyższy”.

 

Dyrektor biura arcybiskupa Melbourne poinformował, że bezpieczeństwo wokół katedry zostanie wzmocnione, by zapobiec dalszym aktom wandalizmu.

 

Kard. Pell został skazany w grudniu 2018 r. za domniemaną napaść seksualną na dwóch chórzystów w katedrze w Melbourne w 1996 r. 7 kwietnia australijski Sąd Najwyższy jednogłośnie orzekł, iż dowody przedstawione podczas rozprawy nie pozwoliły ławie przysięgłych uniknąć uzasadnionych wątpliwości i nakazał uniewinnienie duchownego, który spędził w areszcie ponad 400 dni.

 

We wtorek decyzja Sądu Najwyższego zakończyła prawie trzyletni proces sądowy, który rozpoczął się w czerwcu 2017 r., kiedy to kardynał został oskarżony o kilka przypadków napaści seksualnej sprzed dziesięcioleci. Większość zarzutów została wycofana jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy.

Kard. Pell był arcybiskupem Sydney przed opuszczeniem Australii w 2014 r., gdy udał się do Stolicy Apostolskiej, by objąć urząd Sekretarza ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. Duchowny przygotowywał reformę finansów watykańskich, ale w związku z zarzutami zmuszony został opuścić Watykan.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie