11 kwietnia 2019

Warszawa: mężczyzna zaatakował na plebanii kościoła. Nie żyje jedna osoba [AKTUALIZACJA]

(Fot. printscreen YouTube)

Na warszawskiej Woli doszło do ataku z użyciem „szklanego narzędzia”, na skutek którego zmarła jedna osoba. Napastnik zaatakował mężczyznę, który przyszedł na plebanię, aby się wyspowiadać. Niestety ofiary ataku nie udało się uratować. Poszkodowany został również ksiądz, ale na szczęście nie odniósł poważnych ran.

 

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak poinformował, że do przedsionka plebanii wszedł agresor w wieku ok. 40 lat i zaatakował ok. 60-letniego mężczyznę. Jak dopowiedział KAI proboszcz parafii św. Augustyna ks. Walenty Królak, mężczyzna wychodził z plebanii, gdzie przystępował do sakramentu spowiedzi. – W obronie ofiary stanął jeden z dyżurujących kapłanów. On również został zaatakowany przez napastnika – dopowiada duchowny.

 

Policjanci przybyli się na miejsce w 3 minuty od wezwania momentu i obezwładnili napastnika. – Kiedy był już obezwładniony, stracił przytomność i rozpoczęła się reanimacja. Napastnik został zabrany do szpitala i tam znajduje się pod naszym nadzorem – przekazał rzecznik warszawskiej policji.

 

W rozmowie z KAI proboszcz parafii św. Augustyna na Woli ks. Walenty Królak wskazuje, że sprawca napaści to również parafianin, będący najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków lub innych używek. – Nie wiemy dokładnie, co sprowokowało jego agresję. Być może czekał na spotkanie z księdzem – wyjaśnia kapłan. Wskazuje, że wcześniej mogło dojść między mężczyznami do jakiejś wymiany zdań.

 

Pierwszy zaatakowany mężczyzna zmarł w szpitalu. Ksiądz, który stanął w jego obronie nie odniósł poważnych obrażeń.

 

Zdaniem proboszcza za wcześnie jest by wyrokować przyczyny tego zdarzenia. Na terenie parafii trwa jeszcze śledztwo policyjne. – To wydarzenie budzi w nas poważny niepokój. Przecież to wydarzyło się około godziny 17.00, a więc w jasny dzień – mówi duchowny.

 

Tragiczne zdarzenie skomentował na Twitterze rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. „Polećmy Bogu zmarłego w wyniku dzisiejszej napaści w przedsionku domu parafialnego przy kościele św. Augustyna w Warszawie. To Tato jednego z księży Archidiecezji Warszawskiej. Przybył do kościoła do spowiedzi” – napisał na Twitterze.

 

Źródło: KAI / Twitter

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie