12 sierpnia 2020

Warszawa: modlitewna warta pod pomnikiem Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu

(fot. Żołnierze Chrystusa / Facebook.com)

Warta wykonana! Obrońcy Wiary z różnych wspólnot zjednoczyli się w modlitwie różańcowej pod Figurą Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu – piszą na Facebooku Żołnierze Chrystusa. Męska wspólnota zjednoczona w modlitwie wynagradzającej oddzieliła pomnik od tęczowych aktywistów i zapobiegła dalszym profanacjom.

 

We wtorek 11 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie doszło do kolejnej konfrontacji środowisk LGBT z katolikami. Część osób zebrało się wokół figury Chrystusa stojącej przed kościołem św. Krzyża w celu nie dopuszczenia do dalszych profanacji ze strony tęczowych aktywistów.

Wśród nich byli też Żołnierze Chrystusa, którzy prowadzili różaniec wynagradzający za akty profanacji jakie wylały się na ulice Warszawy i miast całej Polski. „To wyraz sprzeciwu wobec coraz śmielszych i częstszych prób profanacji naszych najważniejszych symboli i wartości” – piszą na swoim Facebooku.

 

„Trzeba nam się obudzić i objąć wartę… Czas na ciężką pracę w Imię Boga! Honoru i Ojczyzny! Czas wrócić do korzeni” – zaznaczają.

 

Pod pomnikiem Chrystusa stanęli także przedstawiciele Fundacji PRO-Praw do Życia, której działacze zostali zaatakowani w czerwcu przez członków środowiska LGBT przy squocie na ul. Wilczej. Wśród napastników był też zatrzymany Michał Sz., uważający się za kobietę o imieniu „Margot”. Jego aresztowanie stało się pretekstem do rozpoczęcia protestów w Warszawie i całej Polsce.

 

Żołnierze Chrystusa to powstała z inicjatywy Pawła Jaworskiego wspólnota modlitewna. Grupa jest także jednym z współorganizatorów Męskiego Różańca Warszawa i Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. „Pomysł i natchnienie założenia wspólnoty Żołnierzy Chrystusa jest odpowiedzią na sytuację jaka dzieje się w Ojczyźnie (szybko postępująca laicyzacja) oraz w Europie. Silna Katolicka Polska musi się odrodzić i dać przykład Europie, która odeszła od swoich chrześcijańskich korzeni (…) Polska musi wskrzesić Ducha Narodu i ducha MĘSTWA wśród młodych ludzi. Należy odrodzić wartości Narodowe Bóg, Honor, Ojczyzna i pokazać piękno oraz siłę wiary w jedynego Boga i Króla Jezusa Chrystusa” – czytamy na stronie organizacji.

 

Źródło: Facebook.com / żch.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie