6 maja 2021

Watykan: 12 maja odbędzie się pierwsza od ponad pół roku audiencja generalna Franciszka z udziałem wiernych

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Annett_Klingner))

„12 maja odbędzie się pierwsza od jesieni zeszłego roku audiencja generalna papieża Franciszka z udziałem wiernych”, ogłosił w czwartek Watykan. Spotkaniu towarzyszyć będzie ścisły reżim sanitarny.

Od 4 listopada papieskie audiencje były transmitowane z biblioteki Pałacu Apostolskiego i odbywały się bez udziału wiernych.

Przestrzegając wskazań sanitarnych, wierni, którzy zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu, będą mogli wejść przez Spiżową Bramę z Placu św. Piotra. „Nie są wymagane bilety wstępu”, poinformowano.

W zeszłym roku po złagodzeniu restrykcji sanitarnych wprowadzonych w związku z tzw. pandemią koronawirusa audiencje na watykańskim dziedzińcu organizowano we wrześniu i w październiku dla ograniczonej liczby wiernych. W listopadzie zostały jednak zawieszone w związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej we Włoszech i wykryciu zakażenia u jednego z uczestników spotkania z papieżem.

W marcu, podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu lecącego z Bagdadu do Rzymu, papież powiedział dziennikarzom: „Czuję się inaczej, kiedy podczas audiencji jestem z dala od ludzi. Chciałbym jak najszybciej wznowić audiencje generalne. Miejmy nadzieję, że będą do tego odpowiednie warunki, w tym zakresie stosuję się do norm władz”.

 

Źródło: KAI, PolsatNews.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie